39/2001) Tajfun

 

Ve čtvrtek 2. října 1941 zahájila nacistická vojska operaci Tajfun, jejímž cílem mělo být dobytí Moskvy. Ve stejný den se v Černínském paláci v Praze konalo zasedání nacistických špiček, na němž Reinhard Heydrich referoval o uspořádání Evropy po konečném vítězství. Podle jeho představ měly být české země surovinovou základnou pro Říši a obyvatelstvo základní pracovní silou pro větší prosperitu téže. Aby však Slované nezacláněli ve výsostně německém prostoru, měli být vystěhováni k Bílému moři, jež právě onou ofenzívou hodlal Wermacht dobýt.

Rusko bývá ve všech pramenech označováno jako země pod vládou Vodnáře. Jeho vládce Uran a spoluvládce Saturn jsou v prvním dnu operace v konjunkci, kterou doplňuje Černá Luna - to vše v Býku v pásmu, kde je velmi mocná a nepříznivá stálice Algol, jež v sobě spojuje vliv Marse, Saturna a Urana, a o níž se v žádné astrologické knize nenajde slovíčko dobré. Pod vládou Merkura ve Štíru je Jupiter v Blížencích, takže propaganda na obou bojujících stranách měla co zpracovávat. V prvních dnech to vypadalo na další rychlé a poměrně levné vítězství německé branné moci. 12. října začala dokonce evakuace Moskvy a 16. října se sovětská vláda přemístila do bezpečnějšího Kujbyševa. 19. října byl v Moskvě vyhlášen stav obležení, Stalin a Státní výbor obrany však ve městě zůstali. Vítězný konec operace byl na spadnutí a potenciální vítězové měli už dokonce vytištěny jídelní lístky na recepci, kterou tento fakt oslaví. Člověk však míní a příroda mění. 25. 10. se německá vojska těsně před Moskvou zastavila. Nastaly totiž podzimní plískanice a zimní mrazy, Němci se do Moskvy nikdy nedostali a válka v roce 1945 skončila jejich drtivou porážkou.

Po válce se však vítězné mocnosti rozhodly k přelíčení, které mělo demaskovat všechny válečné zločiny, jichž se Německo dopustilo. Proces se odehrával v Norimberku a byl zahájen 14. listopadu 1945. Rozsudky byly vyhlášeny 1.10.1946 - na den pět let po dni, který měl rozhodnout o dalším osudu celého světa. Na místě Jupitera v Blížencích z horoskopu operace stojí nyní Uran, na který je v trigonu Merkur z Vah a je tedy možné říct, že se Vesmír radoval z nastolení spravedlnosti. Černá Luna se přesunula na karmické uzly do Střelce a Neptun, který je v prvním horoskopu o 11 stupňů za Sluncem, je v horoskopu druhém se Sluncem v těsné konjunkci. Lze tedy říci, že si lidstvo upřímně myslelo, že vykořenilo nacistický plevel i s kořeny a že zabránilo jakémukoliv dalšímu výbuchu válečného běsnění. Byla to opravdu jenom neptunovská iluze, která vzala již v roce 1949 za své. Docela ráda bych však věděla, zda si norimberští obvinění vzpomněli v předvečer vyhlášení rozsudků na noc před pěti lety, kdy měli za to, že jim celý svět poslušně leží u nohou a čeká, až po něm vztáhnou ruku.