40/2001) Astrální příbuzný

 

Když se začne mladý nadšenec (to mladý nemusí označovat zrovna počet pozemských let, ale spíš stav ducha) zabývat vážně astrologií, většinou ho hned zpočátku zajímá, kdo se narodil ve stejný den jako on. Jaká je to pak radost, když se přijde na to, že se z vůle nebes a za pomoci většinou nic netušících rodičů narodil stejně jako Johannes Kepler (6. ledna) nebo dokonce Nostradamus! (14. prosince).

Mě bylo takové štěstí odepřeno. 27. června se sice narodila hluchoslepá spisovatelka Hellen Kellerová a popravili Miladu Horákovou, což zajisté ale není to, čím by se člověk rád chlubil. Den předtím, než jsem začala psát tyto řádky, jsem měla pocit, že jsem se se svým astrálním příbuzným konečně potkala, i když potěšení z tohoto setkání bylo víc než pochybné. Můj učitel z Polska mi s jistým jedovatým podtónem 12. září v 11.45 SELČ volal, že se 28.6.1957 dle jeho zdrojů narodil Usáma bin Ládin a neopomněl dodat, že mi k tomuto astrálnímu příbuzenstvu blahopřeje. Když jsem se začala hrabat v horoskopu, musela jsem uznat, že je pro svou roli duchovního otce teroristů hvězdami dobře vyzbrojen. Bisextil mezi Merkurem, Neptunem a Plutem dává sílu projevu, Saturn ve Střelci v trigonu na konjunkci Mars/Uran dobře směrovanou energii ve službě ideí a Luna se nachází v pásmu, kde vytváří lidi, kteří jsou velice tvrdohlavé vůle a které na cestě k cíli v podstatě nejde zastavit. Arabská astrologie ještě dodává, že takový zrozenec nemá kořeny a neustále se nachází na cestách. Navíc má kolem sebe hodně přátel, kteří udělají celkem cokoliv, aby si získali jeho úsměv.

Dokončila jsem analýzu horoskopu a propadla jsem v chmury. Jako astrologovi mi bylo jasné, že máme jakési základy společné, jako člověku se mi to zase bytostně příčilo. Nicméně jsem se rozhodla, že datum zavěsím na internet a uvidím, co na to mí kolegové. Po malé chvíli se ozvalo několik lidí, včetně jedné mé známé (ano, to byla ta, které náboženská policie zamalovala kotníky, čímž se postarala o její vřelý vztah ke všem fundamentalistům dohromady a ke každému zvlášť) a vysvětlili mi, že datum vůbec nemusí být jisté, protože v těchto krajích se rodí doma, registrace narozených dětí v podstatě záleží na libovůli otce, že se děti běžně pojmenují po svých zemřelých sourozencích a se jménem od nich převezmou i datum narození včetně roku a několik dalších takových zajímavostí, které zní člověku v našich zemích víc než podivně. Navíc se objevilo další datum, kdy měl terorista spatřit světlo světa - a to 10. března 1957, přičemž zdrojem byly oficiální stránky Interpolu. (V tomto případě by bylo jeho Slunce v den výbuchu v naprosto přesné opozici na Slunce události). V souvislosti s výše uvedenými fakty však nechápu, jak mohla v takovém zmatku s daty narození vzniknout arabská astrologie, která dodnes udivuje přesností prognóz a precizností výpočtů. Na druhé straně jsem však docela ráda, že datum je víc než nejisté. V každé rodině se totiž najde příbuzný, jehož existence se ve slušné společnosti nepřipomíná. Astrální rodina není výjimkou.