45/2002) Věčný princ

V pohádkách to bývá jednoduché. Když se princ ožení s krásnou princeznou, král s královnou jim požehnají zároveň jim předají panování. Sami se pak odeberou na vejměnek a věnují se výchově mladší generace, na kterou rodiče zaneprázdnění kralováním nemají čas. Kdybychom se však na to zeptali dnešních princů, asi by se jenom pousmáli. Jejich rodiče jsou totiž svěží a čile panují i v době, kdy už by podle pohádek měl sám princ předávat trůn zase svým dětem. Princ Waleský, který slaví ve čtvrtek 14. listopadu narozeniny, má totiž už padesát čtyři let a podle horoskopu (narodil se 14.11.1948 v 21.14 hodin GMT v Londýně) nemá příliš naděje na to, že mu na hlavě někdy koruna Velké Británie a Severního Irska spočine. Je to totiž Štír s ascendentem ve Lvu, vládce ascendentu Slunce stojí na hrotu pátého domu, čímž ho nutí do role věčného dítěte a věčného čekatele. Desátý dům, který v horoskopu symbolizuje společenské postavení, má ve znamení Berana - tedy pod vládnou Marse v pátém domě - ovšem je v něm Luna v opozici na Merkura. Luna v desátém kozorožím domě hovoří o velkých změnách v kariéře, o tom, že postavení je příliš závislé na emocích a o tom, že nositel horoskopu bude mít kariéru velice komplikovanou kontakty se ženami.

Když si vezmeme Charlesovo manželství s krásnou Dianou, ve kterém dle médií vystupoval jako hrubec, neotesanec a vůbec člověk, který nemá ani za mák sociální inteligence, je nám jasno, o čem je řeč. Teprve dlouho po smrti lady Di se ozvaly hlasy na jeho obhajobu. Když si vezmeme Lunu lady Diany (narozená 1. července 1961 18.45 GMT v Sandringhamu - zdroj DAV), která má seskvikvadraturu na Slunce, kvadraturu na Venuši, opozici na Mars a opozici na Urana, dospěje i nepříliš talentovaný astrolog k závěru, že tato dáma bude mít problémy se všemi partnery, na které v životě narazí. Luna je navíc postavena na samém konci Vodnáře v zastávce, kde sice přináší bohatství, ale o štěstí a vyrovnanosti nemůže být ani řeči.

Potom se ani nedivíme princi, že si pro své nečetné příjemné chvíle vybral Camillu, která je sice o dva ročky starší, ale Lunu má v domáckém Raku (v hodně volném sextilu na tu jeho) a navíc v konjunkci s Venuší. Tato konjunkce je sice v kvadratuře na Neptuna, což mluví o nepříliš vyrovnaném finančním hospodaření, ale z toho hlava Charlese opravdu bolet nemusí. Navíc je v zastávce, která mluví o lásce k dětem a ke zvířatům, o povaze se sklony k filantropii a o velké vytrvalosti při prosazování svých cílů. Z astrologického hlediska je tedy celkem jasné, proč si Charles vybral tak, jak si vybral. Navíc se v poslední době na stránkách časopisů ze společnosti objevují s Camillou čím dál tím častěji bok po boku. Vzhledem k tomu, že Charlesovi půjde koncem srpna příštího roku Jupiter v trigonu na Jupiter radixový, můžeme se dočkat překvapujícího zlomu ve vztazích královského dvora k jeho celoživotní lásce. Já bych mu to přála. Když už nebude mít trůn, měl by mít právo aspoň na princeznu podle svého gusta.