06/2004) Eva Braunová

V naší kultuře je láska považována za úžasný stav, který z člověka vytahuje to nejlepší, co v něm je, a teprve jeho prožití dává životu ten správný rozměr. Adekvátně tomuto názoru je Venuše v horoskopu považována za velmi dobročinnou planetu a dokonce obdržela označení „malého štěstí“ (na rozdíl od „velkého štěstí“ – tedy Jupitera). Ve východní astrologii – hlavně v indické – panuje však velmi odlišný názor. I tam Venuše funguje jako signifikátor lásky, ale na rozdíl od západní astrologie je hodnocena jako velice negativní planeta. Láska je totiž podle Indů cit člověka nehodný, protože ho zbavuje zdravého rozumu, bere mu smysl pro to, co je správné a nutí ho k jednání, které jej samotného ponižuje.

Hrdinkou jedné z takovýchto lásek byla dnešní jubilantka Eva Braunová. Narodila se 6. února 1912 v 5.30 SEČ v Mnichově (zdroj DAV) jako dcera středoškolského profesora a bývalé mistryně v krasobruslení. S Hitlerem – tedy svým osudem – se seznámila v roce 1929, kdy pracovala v redakci stranických novin. Láska to byla sice silná, ale od počátku prokletá. V tranzitech ji symbolizuje přechod Černé luny přes ascendent a Venuši, která je dominantou horoskopu. Hitlerovi bylo něco přes čtyřicet a jeho kouzlo osobnosti fungovalo naplno. Vztah se podle Eviných deníků naplnil 6. února 1932, kdy spolu poprvé strávili noc. Jde o datum, které je zároveň solárním horoskopem Evy na rok 1932 – 33 a v němž upoutá trojkonjunkce Slunce/Luna/Mars na jejím radixovém Slunci. Karmické uzly události se nacházejí na Luně, která je v radixu sice králem aspektů, ale zato i vrcholem konfigurace, která se nazývá sekyra a která se sestává ze dvou seskvikvadratur a jedné kvadratury.

K narozeninám sice dostala to, co si přála nejvíce, ale brzy zjistila, jak a kolik bude za své štěstí platit. V roce 1933 se Hitler stal říšským kancléřem a začal svůj boj o světovládu. Před svým lidem a hlavně před německými ženami chtěl vypadat jako člověk, který nemá pouta a který patří všem (hlavně tedy všem svým voličkám). Eva sice vystupovala jako paní domu – ale jenom na jeho sídle Berghofu a mezi známými přáteli. Oficiálního postavení se nedočkala. Mohla sice působit jako vyrovnaná a spokojená, ale duši se poručit nedá. Výsledkem jejich vnitřních rozporů byl pokus o sebevraždu, jehož se dopustila v květnu 1935. Jupiter jí totiž přešel přes MC a ona se domnívala, že by Hitler měl svůj vztah k ní potvrdit sňatkem. Jemu však nebylo nic vzdálenější a taky jí to řekl.

Svatba se uskutečnila až na samém konci války, v roce 1945. Hitler totiž chtěl, aby zůstala mimo Berlín. Ona si však svůj život bez něj neuměla představit a 8. února 1945 se k němu vrátila. Šlo tedy rovněž o (téměř) solární horoskop, přičemž Luna přecházela v tento den přes ascendent. Ke svatbě došlo v noci z 29. na 30. dubna 1945. Luna jí jde po Jupiteru a je velice pravděpodobné, že umírala opravdu šťastná a spokojená. Vdaná byla pouhých 15 hodin. Její život ukončil kyanid draselný, jímž se otrávila. Hitler se podle všeho zastřelil a jejich mrtvoly skončily na zahradě říšského kancléřství… Když nad jejich vztahem budeme uvažovat déle, možná budeme i zvažovat, zda Indové nemají se svým nepříliš lichotivým hodnocením lásky náhodou pravdu.