Vánoce (2006)

Prosinec je opravdu zvláštní měsíc. Dny jsou krátké, noci dlouhé a z ranního vstávání se svou náročností stává téměř vrcholový sport. Na ulicích a ve svátečně vyzdobených obchodech je však hlava na hlavě a peněženky dostávají pěkně zabrat. Každý shání pro své blízké dárky a je rád, když vybere přesně to, co jim sedne a co jim rozsvítí světýlka v očích. Jak ale zjistit, co přesně udělá tvému miláčkovi či nejlepší kamarádce tu pravou radost? Jak zajistit, aby úsměv, kterým ti bude za dárek děkovat, nebyl vynucený, ale upřímný a radost nebyla ani trochu hraná? Víme, že toho máš před svátky na starosti opravdu hodně a proto jsme si vzali na pomoc horoskop, který ti poradí, co pro koho vybrat. A protože dárek chceš dát nejenom svému klukovi, ale i kamarádovi nebo kamarádce, najdeš inspirace pro obě tyto kategorie milovaných lidí.

Teď si sedni, uvař si hrnek svého oblíbeného čaje, sepiš lidi, kterým chceš dávat dárky, prostuduj článek a vyraz nakupovat. Sweet 17 si vezmi samozřejmě s sebou! Poslouží ti jako vynikající čtení do tramvaje a kdybys náhodou zapomněla, co chceš komu dát, můžeš si okamžitě osvěžit paměť!

BERAN

Kamarádka:

Vyhrábni jí čepici, šálu nebo rukavice v barvě tak intenzivní, že z ní ostatním zatrnou zuby. Tvoje kamarádka je totiž originál a bude chtít něco, co ji zaručeně odliší od šedého davu.

Kluk:

Když chceš, aby mu oči doopravdy zajiskřily, musíš ho překvapit. Můžeš sáhnout po knížce plné akce nebo doplňkům k jeho plechovému miláčkovi. Pokud jsi více při penězích, rozhodni se mu zaplatit skok padákem.

BÝK

Kamarádka:

Dárek musí být kvalitní a pokud možno ověřený, možná s lehkou notou romantiky. Nic nezkazíš vyšívanými kapesníčky, osvědčenou kosmetikou nebo dvoupatrovou bonboniérou, za kterou by dala duši.

Kluk:

Má rád věci kvalitní, klasické a trochu nudné. Když mu kupuješ svetr nebo mikinu, vybírej barvu, za kterou se nikdo neotočí. Hlavně ho ničím nepřekvapuj, protože je za všech okolností rád pánem situace.

BLÍŽENCI

Kamarádka:

Má ráda věci módní, často až na hranici dobrého vkusu. Radost jí uděláš maličkostí, která nemá žádný praktický význam, ale která jí tě bude připomínat i za hodně dlouhou dobu.

Kluk:

Miluje všechno, co rozšíří jeho obzory, takže je volba lehká. Můžeš mu koupit mapu, atlas, pozvat ho na výstavu, šokovat lístkem na muzikál nebo mu darovat jakoukoliv tlustou encyklopedii s obrázky.

RAK

Kamarádka:

Má ráda všechno, co je spojené s historií a klasikou. Chybu neuděláš historickým románem s romantickou notou, ale můžeš jí darovat i rámeček, do kterého vložíš svou vlastní fotografii.

Kluk:

Na rozdíl od jiných mužů se věnuje zevnějšku a ví, co mu sluší. Potěšíš ho šálem, který by měl být měkký a v tlumených barvách, ale můžeš mu dát také knížku o genealogii, s jejíž pomocí bude pátrat po minulosti svého rodu.

LEV

Kamarádka:

Potřebuje něco, co zaručeně upoutá oko každého, kdo půjde kolem vás. Co tak náhrdelník nebo náramek se spoustou přívěšků nebo rtěnku se zlatými šupinkami, které jí rozzáří úsměv?

Kluk:

Má rád všechno, co je luxusní. Zkus mu darovat soupravu per v koženém pouzdře, DVD s posledním filmovým hitem, lístek na koncert jeho oblíbené kapely nebo ho pozvi do klubu, o kterém se v poslední době nejvíce mluví.

PANNA

Kamarádka:

Je praktická, takže by bylo možná nejlepší, kdyby ses jí přímo zeptala, co si přeje. Jako zastánkyně zdravé výživy tě možná požádá o potravinové doplňky nebo usoudí, že byste si měly navzájem darovat masáž.

Kluk:

Pokud má koníčka, máš život ulehčený, protože ti o tom, co potřebuje, povídá už od září. Pokud ho nemá, zkus mu dát zelený čaj v krásné krabičce a hrnek, z kterého ho může každý den popíjet.

VÁHY

Kamarádka:

Má opravdu dobrý vkus a s lecčíms se nespokojí. Radost jí však udělá knížka o kosmetice a líčení nebo celoroční předplatné jejího oblíbeného časopisu, darované ve vlastnoručně vyrobené obálce.

Kluk:

Většinou miluje hudbu ve všech podobách, takže stačí, když obejdeš prodejny CD a tam vybereš něco podle jeho vkusu. Hlavně mu nekupuj žádné oblečení a naprosto vzdej něco tak banálního jako jsou třeba ponožky.

ŠTÍR

Kamarádka:

Kromě jiného miluje i sexy prádlo, takže můžeš klidně sáhnout po kalhotkách v dárkovém balení. Když svůj dárek doplníš vhodnou přírodní kosmetikou, bude na ní vidět, že jsi jí udělala radost.

Kluk:

Má rád všechno, co je tajemné a proto mu klidně můžeš dát knížku o záhadách světa nebo o špionáži. Radost mu však uděláš i předplatným do filmového klubu nebo dobrou a hlavně nenápadnou kolínskou.

STŘELEC

Kamarádka:

Přitahuje ji všechno, co je exotické. Komplet náhrdelníku a náramku z mušlí, batůžek z ručně tkaného materiálu nebo diář, s jehož pomocí snad vnese do svých chaotických dnů trochu pořádku.

Kluk:

Cestování v jakýchkoliv podobách! Kup mu průvodce po zemi, kam už dlouho touží jet a uvidíš, že tam dříve nebo později vyrazí. Radost mu však uděláš i knížkou v cizím jazyce, jejíž četbou se bude zároveň i učit.

KOZOROH

Kamarádka:

Má ráda všechno, na čem ulpěla stopa času. Najdi na půdě něco po babičce nebo vyraz na burzu nebo na bleší trh, kde specielně pro ni objevíš krásnou mísu nebo vázu, kterou nikdo jiný mít nemůže.

Kluk:

Dárky se mu vybírají obtížně. Radost by mu udělal doplněk k počítači nebo manuál k jeho oblíbené počítačové hře. Chybu neuděláš peněženkou, ale ta by měla v každém případě být kožená a nejlépe ručně šitá.

VODNÁŘ

Kamarádka:

Tvrdí, že ji Vánoce nezajímají, ale kdybys na ni zapomněla, bylo by jí to moc líto. Sáhni po talismanu, kamíncích, knížce o astrologii nebo hlavolamu, který potom budete spolu dávat dohromady.

Kluk:

Když chceš, aby si tě zapamatoval, daruj mu něco, co ho šokuje! Sáhni po avantgardním plakátu, knížce reprodukcí moderního umění, daruj mu řetízek s přívěškem ve tvaru run či náramek z obchodu s exotickým zbožím.

RYBY

Kamarádka:

Její uměleckou duši uspokojí papíry na malování, barvy, křídy nebo pastely. Miluje však i kosmetiku a dech jí zaručeně vyrazíš soupravou karet na věštění, což je disciplína, která ji vždycky zajímala.

Kluk:

I když se před tebou snaží tajit svou pravou povahu, je to romantik. Radost mu udělá CD se zpěvem velryb, zvuky tibetských mís a vůbec něčím, co ho odvede od šedé každodennosti. Když mu k tomu navíc koupíš vonné tyčinky, postaráš se mu o svátky téměř pohádkové.