31/2003) Terminátor

Když se začteme do rubriky se společenskými klípky, zjistíme, že se ve spoustě rozhovorů s herci a umělci všeho druhu opakují dotazy na jejich vztah k pozemským statkům. Většinou se pak dočteme, že ta či ona celebrita vůbec neví, na jakém kontě má peníze, to, jaké úroky banky dávají, ji nezajímá a o obchodu s cennými papíry nemá ani ponětí. I mezi známými lidmi jsou však výjimky a jednou z nich je jubilant, který 30. července oslaví 56. narozeniny. Arnold Schwarzenegger se narodil v Rakousku v městě Gratz (47N05, 15E26) ve 4.10 SELČ jako syn četnického inspektora. Do patnácti let ho zajímal spíše fotbal, potom se rozhodl pro kulturistiku. (Venuše jde v direkcích přes Saturna). V této disciplině dosáhl úspěchů dodnes nepřekonaných. V letech 1970 – 1980 obdržel sedmkrát titul Mr. Olympia a třikrát titul Mr. World (Uran jako spoluvládce sedmého domu vstupuje v direkcích na Ascendent a prochází prvním domem). V roce 1977 dokonce dostává titul Sportovce roku (Jupiter mu přecházel přes konjunkci Mars/Uran).

Počátkem sedmdesátých let se přesunul do Ameriky, absolvoval kurzy angličtiny a získal univerzitní titul v oboru hospodářských a společenských věd, kdy už dělal první kroky v Hollywoodu. Když vezmeme jeho horoskop v relokaci na Los Angeles, přesune se stelium z pomezí Raka a Lva z ascendentu na descendent (v Americe se z něj stala opravdu celebrita každým coulem), Jupiter se přesune na MC a do pátého domu, který symbolizuje děti a zábavy, se postaví Uran s Marsem. Hrot druhého domu se dostává do Ryb, kde je pozemský vládce Jupiter a spoluvládkyně Venuše na descendentu a Arnold začíná využívat svých školních vědomostí jako obchodník s nemovitostmi. V roce 1981 získává celosvětovou proslulost ve fantasy filmu Barbar Conan (Uran mu tvoří trigon na Venuši a Pluto trigon na Marse), v roce 1984 přichází Terminátor (Neptun mu jde přes Lunu) a v roce 1987 Predátor (Neptun je pořád ještě ve volné konjunkci s Lunou).

Na přelomu 80. a 90. let však mění žánr a začíná své ctitele přesvědčovat, že zvládne i jiné role než postavu svalovce, jehož hlavním argumentem jsou pěsti. Důkazem jsou filmy jako Policajt ze školky, Dvojčata nebo film Junior, kde si s obrovskou chutí zahrál postavu těhotného otce. Vzhledem ke svému vzdělání však své aktivity rozvíjí i v několika dalších směrech: je úspěšným producentem a režisérem. Vzhledem k pečovatelské Venuši v Raku se také podílí na organizaci Olympijských her pro tělesně postižené a finančně podporuje centrum Simona Wiesenthala v Los Angeles. Přiznám se, že jeho filmy příliš nemusím, ale jako matku si mě získal programem na zvýšení bezpečnosti v cyklistice. Když byl totiž před několika lety v Rakousku, kde tato kampaň právě běžela, pohyboval se téměř výhradně v cyklistické přilbě, chodil v ní na besedy a nebylo fotografie, na které by ji neměl. Je jasné, že každý kluk chtěl být jako on a od rodičů si přilbu vyprosil. Venuše v Raku se totiž umí postarat, ale Merkur na ascendentu zařídí, aby tato starost měla konkrétní formu, která umí oslovit. V osobě tohoto muže rozhodně nejde jenom o hromadu svalů. Svaly tam sice jsou, ale řídí je chytrý mozek a poslední slovo má vždycky citlivé srdce.

P. S. 1. července 2003 probleskla zpráva, že uvažuje o kandidatuře na guvernéra státu Kalifornie. Jeho prioritou má být boj proti zločinnosti a korupci. (Uzly jdou sextilem na Venuši). Že by se Terminátor vracel?