20/2003) Jan Pavel II.

Mezi astrology i mezi jejich klienty se občas rozpoutá diskuse o tom, co je to dobrý horoskop. Většinou se má za to, že dobrý horoskop obsahuje převahu harmonických aspektů, které zrozenci ulehčují život. Aspekty neharmonické jsou sice taky nutné, ale jenom na to, aby zrozence povzbuzovaly k využití veškerého potenciálu, který mu dávají aspekty dobré. Když si však vezmeme některé duchovní bytosti, které měly a mají na lidstvo opravdu nepopiratelný vliv, uvidíme, že je moudrost Universa obdařila horoskopy, které mají k harmonii daleko a k tomu, co se obvykle považuje za příznivé rozestavění planet, ještě dál.

Jedním z takových velkých duchů je zrozenec, který v neděli 18. května oslaví své 83. narozeniny a který se narodil v roce 1920 o desáté hodině dopolední v polských Wadowicích jako Karol Wojtyla (zdroj Astrolog). První pohled na horoskop nás asi ani náhodou nenadchne… Ascendent je ve Lvu, na ascendentu konjunkce Jupitera s Neptunem, která ovšem tvoří kvadraturu na stelium v Býku, které obsahuje Venuši, Merkura, Slunce, Lunu a Dračí ocas. Saturn je na počátku Panny (v kvadratuře na novolunní v Býku) a v generační opozici na Urana do Ryb. Tuto opozici odlehčuje trigon na Pluta do Raka, což je spolu s polosextilem Ascendent/Pluto jediný prvek, který lze počítat k tzv. dobrým aspektům. (O sextilu, který je mezi Marsem a Černou lunou raději nemluvit). Necelé dvě hodiny před tím, než se malý Karolek narodil, proběhlo navíc zatmění Slunce (bylo to v 8.15 hodin a zatmění proběhlo ve 27. stupni Býka, tedy na Algolu). Toto zatmění je také přednarozeninovým novem zrozence, což je bod, který má v horoskopu obrovský význam. Spadá mu přesně na hrot jedenáctého domu, kde hovoří o práci s velkými skupinami lidí, kteří se budou zrozence ptát na radu v záležitostech, které se týkají jejich vztahu k jiným dimenzím jejich života. Poškozená Venuše jako vládce IC mluví o brzké ztrátě rodičů (v roce 1929 mu zemřela maminka, během války otec).

Nejdříve chce být hercem, ale později se rozhoduje pro teologii, kterou začíná studovat ještě během války v podzemním semináři. Vysvěcen byl v roce 1946 (Saturn s Plutem tranzitují přes ascendent a konjunkci Jupiter/Neptun) a odchází na další studia do Říma. Vrací se s doktorátem, prochází několika farnostmi a v roce 1958 se stává biskupem (přes konjunkci na ascendentu přechází Uran) a koncem roku 1963 arcibiskupem (Jupiter prochází přes MC). 16. října 1978 je v 17.30 v Římě zvolen po dlouhých letech prvním neitalským (a navíc slovanským) papežem. (Jupiter jde tentokrát přes ascendent). V jeho osobě se stal římským biskupem člověk, který procestoval téměř celý svět, který je na jednu stranu velmi pokrokový a na stranu druhou více než konzervativní. V každém případě jde však o člověka, který si svým jednáním a svými názory získal úctu jak těch, kteří jeho názory respektují, tak těch, kteří s nimi nesouhlasí. V televizi vidíme při přenosech z Vatikánu starce, který by si už opravdu zasluhoval trochu odpočinku a klidu. Jedno proroctví praví, že je to předposlední papež před koncem světa. Všechny duchovní autority radí, abychom podobné výroky brali s velkou rezervou. Pro jistotu bychom však měli papeži Janu Pavlu II. v nedělí přát všechno nelepší k narozeninám velice upřímně…