14/2005) Když astrologa okradou

Už mnohokrát jsem zde psala o tom, že mě občas pracovní povinnosti zavanou do Polska. Jako neřidič se pohybuji jenom v blízkém příhraničí, kde si kromě plnění pracovních povinností užívám i hrabání v knihkupectvích, antikvariátech, bazarech, starožitnostech a podobně. Zabývám se prostě činností, při které plesá srdce každého Raka.

Když jsem ve čtvrtek 3.3.2005 překračovala v Těšíně hranice, čekal mě jeden takový krásný den a já jsem se na něj upřímně těšila. Nakoupím si časopisy, zajdeme s manželem do kavárny a potom koupíme panímámě, ke které jsme jeli na noc, ovčí sýr řečený oszczypek. Cestou jsme navíc vstrčili nos do malého a neskutečně nacpaného starožitnictví, kde jsem objevila starý litinový podstavec pod žehličku se vzorem růžiček. Zalíbil se mi na první pohled a po krátkém smlouvání, které patří u majitele tohoto obchůdku k dobrému tónu, jsem ho měla v tašce. S mužem jsme se vydali zpátky k hranici a ani jsme příliš nemluvili. Občas jsme prohodili pár slov o mamince, o zítřejším jednání s projektantem a podobně. Povídali jsme si prostě tak, jak spolu většinou lidé po delším manželství mluví.

Když jsme scházeli schody k řece, zjevila se zleva skupinka kluků, kteří nás na schodech předcházeli. Je sice pravda, že jsem si uvědomila, že jich je pět v plném rozpuku sil a my jsme jenom dva (navíc životem trochu poznamenaní). Když se chlapci pod schody dali doleva, myšlenku na přepadení jsem zahnala a našlápla k řece. V té chvíli ke mně jeden z nich přeskočil, strhl mi tašku z ramene a odběhl mezi domy. Samozřejmě jsem začala ječet a přesvědčovat ho, aby si vzal jenom peníze, protože ostatní věci pro něj stejně nemají cenu. Hoch zřejmě neměl vychování, na naše slova nedal a velkou rychlostí zmizel.

Potom vše následovalo svým pravidelným chodem. Policie byla na místě během pěti minut, vyzpovídali nás, sepsali jsme protokol a vydali se zpět přes hranici, kde nám vysvětlili, že jsme měli fakt smůlu. Po návratu domů vedla má první cesta k počítači a k vytvoření horoskopu na 3.3.2005, 15:55 Těšín. Na to, co se dělo, zase tak špatný nebyl. Ascendent v Panně tvořil volný sextil na mého Raka, Venuše s Uranem tvořili na mé Slunce a Lunu volný trigon. Kvalitu času však doháněl Merkur, který tvořil kvadraturu na své radixové postavení a Pluto, který najížděl do kvadratury na radixový Jupiter. IC události bylo na mém radixovém MC a ochrana domova tedy dostala přednost před projednáváním věcí příštích. Místo debaty s projektantem, který se má starat o vylepšení našeho letního sídla, jsme se prvním rychlíkem vraceli do Prahy a měnili zámky. V horoskopu mě však překvapila jedna věc: MC této nepříjemné záležitosti tvořilo přesný trigon na můj ascendent, což by mělo podle všech zdrojů hovořit o velkém štěstí a proslulosti. Problém s vyložením tohoto aspektu nakonec vyřešil můj manžel, který obvykle mluví málo, ale když řeč postaví, je taková, která by se směle mohla tesat do mramoru. Po krátkém zamyšlení totiž naznal, že pro člověka našich kvalit jsou v Česku málo kvalitní lumpové a proto se musíme jet nechat okrást do zahraničí…