Peter Falk

 Myslím, že je jen velmi málo lidí, kteří by neznali představitele filmového poručíka Columba – tedy Petera Falka. Narodil se v New Yorku 16.9.1927 ve znamení Panny, kde kromě Slunce stojí i analytický a pracovitý Merkur, jež dává zrozenci nejen zdravý rozum, ale i smysl pro hmotné statky tohoto světa. Sám se ve velmi raném věku setkává s osudovými zkouškami. Ve třech letech, kdy mu progresivní Luna přechází přes Pluto, onemocní mozkovým nádorem, který se sice podařilo zvládnout, ale který ho stál pravé oko, což mu ale nikterak nebránilo v aktivitě. Než se stal hercem, pracoval v několika zaměstnáních, jež jsou signována Pannou – byl například kuchařem na zaoceánské lodi. Po absolutoriu pracoval jako finanční expert.

Začíná ho však přitahovat svět umění a v roce 1960, kdy se retrográdní Venuše z radixu vrací na své místo, je poprvé nominován na Oskara za roli ve filmu Společnost vrahů. Tento rok stojí také progresivní stálice Spica v trigonu na jeho uzly, což přináší slávu, která je sice nečekaná, ale zároveň podepřená velkou prací a pocitem zodpovědnosti.

V rámci čtyřicátých narozenin – tedy v roce 1967 – se poprvé představuje v roli, která ho proslavila. Objevuje se detektiv, který není ani mužný, ani krásný, vypadá spíš jako popleta, ale za svým cílem jde s buldočí vytrvalostí a pečlivě rozmotává všechny nitky, které odhalují nejen zločince, ale i jeho motivy (opět Panna!). V roce 1981 se zdálo, že se tento seriál již přežil a natáčení bylo přerušeno na dlouhých deset let, ale v roce 1991 přišla progresivní stálice Sadalsund opět trigonem na lunární uzly a začaly se natáčet další díly. Podle horoskopu to vypadá, že v této činnosti bude pokračovat ještě minimálně tři další roky.

Co se soukromého života týče, je Peter Falk podruhé ženatý (Luna v Blížencích většinou přináší více manželství), ve značné míře se věnuje charitě (Pluto v Raku dává celé generaci, jež zažila v mladém věku válku, touhu pomáhat ze všech sil méně šťastným) a využívá ve značné míře svého šarmu na pomoc potřebným. Jeho touha po dokonalosti je až obsedantní a pokud se mu scénář nelíbí, je schopen odmítat i velmi ostrým způsobem (Merkur v konjunkci s Marsem ve Vahách).

Jako zajímavost lze uvést, že v celém seriálu chodí poručík Columbo v témže umolousaném baloňáku. Jako každá Panna neví, proč by vyhodil funkční svršek jenom proto, že není tak zcela podle poslední módy.

(Praha, 2000)