Jak na muže 

Pokud jste zamilovaná a šťastná, je to dobré a my vám můžeme přát jenom to nejlepší. Pokud si však partnera hledáte, mohou vám být následující řádky k užitku. Upozorní vás totiž na různé charakterové zvláštnosti vašich potenciálních partnerů a poradí vám, jak to narafičit, abyste se pro ně stala naprosto nepostradatelnou partnerkou, bez níž si svůj další život nebudou umět představit. U všech mužů však platí jedno zásadní pravidlo: zájem, který mu projevujete, musí pramenit z vaší duše a z opravdu autentických citů. Když mu budete projevovat city jenom proto, že se s ním hodláte dělit o jeho životní výdobytky a hodláte od něj získat životní zabezpečení, nedopadne to dobře. Dobře to nedopadne ani v případě, že si ho vyberete natruc někomu, s kým jste se nedávno rozešla a komu chcete dokázat, že dlouho sama nezůstanete. Podobnými reakcemi můžete navíc vaše vztahy poznamenat jednou provždy. Nezapomeňte, že na druhé straně nemáte soupeře, ale partnera, s nímž byste neměli bojovat, ale s nímž by se vám mělo podařit vytvořit krásný a trvalý vztah. K tomu vám přejeme hodně štěstí.

 

BERAN

U Berana jsou milostné záležitosti celkem jednoduché. On vás chce, a pokud ho chcete vy, musíte mu to dát najevo. Nestačí naznačovat, neboť toto ohnivé znamení potřebuje váš zájem jasně cítit a vnímat. Ke škodě není ani několik bývalých ctitelů, kteří vám občas telefonují, někam vás pozvou a neustále zdůrazňují, že se vrátí na první pokyn vašeho prstíku. Pokud chcete získat Berana, je taková skvadra k nezaplacení. Váš potenciální partner je rozený bojovník, a když o něco bojovat nemusí, ztrácí to v jeho očích cenu. Když však už dojde k nejlepšímu a z vás je nade vši pochybnost pár, neměli byste jeho žárlivost dráždit přes míru. V případě, že to přeženete, se totiž od vás lehce uvolní a rychlým tempem se odebere do jiných lovišť, kde na muže jeho formátu přece otevřené náruče dam už čekají.

 

BÝK

Na vlastní kůži a velice záhy se přesvědčíte, že řeči o býčím smyslu pro majetek nejsou pomluvou, ale konstatováním faktu. Když budete chtít získat obdiv muže Býka, nesmíte se za žádných okolností chlubit částkami, které dáte za své oblečení, kosmetiku, zábavy. Místo toho upozorněte na svetr, který jste zdědila po kamarádce, na výprodeje, které ráda navštěvujete a na to, že si k dovolené už několik let neumíte představit nic příjemnějšího než vesnici, kde navíc nic neutratíte a ještě zavaříte sezónní ovoce. Jeho zájem si udržíte i tím, že naznačíte, že nebudete úplně bez peněz a že máte pro strýčka Příhodu nějakou finanční rezervu. Pokud budete navíc ještě zdravá, pohledná a budete disponovat příjemným hlasem, nestojí vašemu štěstí nic v cestě. Býk má vás a druhou si hledat nepotřebuje.

 

BLÍŽENCI

Hned při prvním rozhovoru pochopíte, že jste narazila na člověka s neobyčejně širokým intelektuálním záběrem. U Blížence stoprocentně platí, že se vyzná téměř ve všem. Znalosti jsou sice povrchní, ale kdo by to zkoumal, když na něj mrká bystré oko a z úst se sype jeden vtípek za druhým! Pokud si ho chcete získat, budete mu muset nejenom naslouchat, ale navíc s ním v jeho zájmech udržet krok. Nudit se nebudete ani ve chvíli, kdy od něj konečně odeženete jeho nesčetné přátele a nastanou sladké chvíle ve dvou. Fantazií v milostných záležitostech neskrblí, a pokud vám slíbí, že vás dovede až do sedmého nebe, taky se mu to povede. Vy byste pro něj neměla v žádném případě být jenom milenkou a partnerkou, ale v první řadě nejlepší kamarádkou. Milenky totiž opustit umí, ale kamarády nezradí nikdy.

 

RAK

Máte-li ráda prudké a energické namlouvání, zařaďte co nejrychleji zpátečku. Váš vyvolený je totiž RAK a i v milostných záležitostech se bude chovat zdrženlivě. Rodina je pro něj prioritou a pokud si chcete jeho zájem získat a udržet, povídejte mu o svých příbuzných, prohrabávejte s ním staré rodinné fotografie a malujte s ním rodokmeny. Nemyslete si, že za vás převezme vyřizování praktických záležitostí. On bude přesně vědět, jak by se to mělo udělat, ale provedení nechá na vás. Když dokážete, že si umíte poradit, dostáváte se do užšího výběru. Než však uslyšíte žádost o ruku (a na to, že ji uslyšíte v dokonalé formě, s prstýnkem a v adekvátním prostředí, můžete vzít jed) uplyne hodně vody. Luna je sice proměnlivá, ale její děti se v důležitých záležitostech rozhodují opravdu uvážlivě.

 

LEV

Pokud chováte kočku a umíte s ní vycházet, máte práci se Lvem ulehčenou. Každý Lev je v podstatě velká kočka a pokud se vám to snaží vymlouvat, je jí dvojnásob. Lev touží po lichotkách a neuděláte chybu, když mu jich dopřejete v množství, které by jiné znamení buď znepokojilo nebo znechutilo. Lev je bude poslouchat rád a s chutí a nikdy ho nenapadne, že byste si z něj mohla dělat legraci. Nudit se s ním nebudete a postará se, abyste se s ním bavila opravdu na úrovni. Tolik restaurací, kaváren a barů s žádným jiným znamením nenavštívíte. Navíc nepřipadá v úvahu, že byste platila za sebe sama. Když si Lev pozve dámu, znamená to, že se o ni postará! Od vás chce, abyste byla krásná, loajální a reprezentativní. Pokud to zvládnete, budete se každý den vašeho společného života cítit jako královna.

 

PANNA

Život s Pannou je skvělý, ale uchazeček o jeho přízeň je také dost. Pokud se chcete dostat do čela a zabodovat, musíte se snažit. Pro začátek se můžete třeba pochlubit znalostí různých jazyků nebo alespoň tím, že je studujete. Musí však jít o opravdu vážné a odpovědné studium! Když spolu budete jenom trochu déle, bude vás často kontrolovat a o vašich pokrocích bude mít lepší přehled než vy sama. Vzhledem k tomu, že ho ze všeho nejvíce zajímá otázka vlastního zdraví, budete muset sestudovat a hlavně si osvojit značné vědomosti z nauky o lidském těle a jeho fungování. Když se navíc zorientujete v kurzech různých měn, budete mít v pořádku vlastní účetnictví a pojistky, dostane se vám od něj péče, kterou vám budou všichni závidět. Partner, který vás drží u zubaře za ruku, si to přece zaslouží…

 

VÁHY

I když se obecně od muže čeká aktivita, u Váhy je tomu právě naopak. Pokud ho chcete, musíte vzít iniciativu do svých rukou a postavit ho před hotovou věc. Jestli jenom trochu zaváháte a poskytnete mu čas a prostor, záhy zjistíte, že v jeho srdci nejste zdaleka sama. Pokud ho ale zasypete projevy své přízně, bude pro vás v jedné osobě milencem, nejlepší kamarádkou i pečlivým rodičem. Hádky mohou vznikat kvůli jeho skvělému vkusu. O zařízení vašeho bytu bude totiž rozhodovat on a vám nepřenechá ani poradní hlas. Jeho úctu si získáte tím, že ho pozvete do galerií, na výstavy a budete si s ním povídat o jeho oblíbených malířích. Když ho potom vylákáte na prohlídku své sbírky miniatur nebo starožitného japonského servisu, na němž mu podáte vlastnoručně upečený koláč, je jeho osud zpečetěn.

 

ŠTÍR

Jestliže jste se rozhodla svést Štíra, musíte v sobě mít několik ženských podob, které budete podle potřeby střídat. Musíte být skvělou kuchařkou, která umí uvařit, a zároveň vynikající hospodyní, která dohlédne, aby to moc nestálo. Ve společnosti musíte působit přitažlivě, ale zase ne tak moc, aby na vás musel žárlit. Zároveň se od vás čeká, že si budete vydělávat dost natolik, abyste měla na své potřeby, ale ne zase tolik, aby při pohledu na výši vašeho konta propadl komplexům. Sex bude v jeho podání sice vášnivý a neopakovatelný, ale jenom v případě, že se bude chtít jemu. Kdybyste náhodou někdy chtěla převzít iniciativu vy, dostane se vám přednášky o kráse ženské zdrženlivosti tak fundované, že by z ní měl radost i středověký moralista. Opravdu to chcete riskovat nebo se podíváte jinam?

 

STŘELEC

Než si uvědomíte, že jste boj o jeho přízeň opravdu vyhrála, čeká vás dlouhé období, kdy o vás bude tvrdit, že jste jenom kamarádi, kteří jsou si sice bližší, ale zdaleka ne tak moc. Imponovat mu můžete jedině tím, že svůj volný čas neomezíte jenom na něj, ale že budete mít kolem sebe i jiné lidi, s nimiž ho nebudete seznamovat. Seznámit ale můžete svá domácí zvířata, která jsou nedílnou částí jeho života a která opravdu miluje. Pokud v sobě naleznou zalíbení vaši čtyřnozí přátelé a vy dovolíte, aby s vámi spali v posteli, máte dveře do jeho srdce otevřené. Jste-li navíc natolik moudrá, abyste nepátrala po tom, co dělá na cestách, můžete začít vybírat vhodné svatební šaty. Společný život, který vám nabídne, se může vyvíjet opravdu různě, ale můžete vzít jed na to, že nikdy nebude nudný.

 

KOZOROH

Oblékáte se ráda podle poslední módy? Máte kolem sebe za každých okolností kroužek kamarádů, kteří s vámi žertují? V takovém případě není Kozoroh nic pro vás, a kdybyste se přetrhla, svou lásku vám nevěnuje. On totiž ví a cítí, že byste mu do života vnesla problémy – to je něco, co nemá rád a čeho se bojí. Když se ho rozhodnete získat, musíte se oblékat do nenápadné (ale drahé a nejlépe značkové klasické módy). Úprava zevnějšku by měla být stejně elegantně nenápadná, chování vybrané a zdrženlivé. Když budete mít všechny tyto vlastnosti, je docela možné, že na vás upře oko. Nesmí vás ale zarazit, když si s vámi bude chtít povídat o mravní zkáze moderní společnosti a o tom, jak jí odolat. Pokud chcete trochu více optimismu a humoru, musíte ho do vztahu vnést vy. Nikdo to za vás totiž neudělá.

 

VODNÁŘ

Nejdůležitější je tolerance. Když ji nebudete mít zarytou hluboko pod kůží tak, aby byla nedílnou a nepředstíranou součástí vašeho života, uděláte ze života peklo sobě i jemu. Vodnář se totiž lásce vědomě brání a pokud jste ho přesto získala, máte můj obdiv. Jako každé vzdušné znamení je totiž neuchytitelný a nezávislý. Nechá vás žít a bude požadovat, abyste vy nechala žít jeho. K žárlivosti se vyprovokovat nedá, a když to přesto zkusíte, spláčete nad výdělkem. On vám totiž vysvětlí, že nedůvěru nesnáší a navrhne vám, abyste žili vedle sebe a nikoliv spolu. Bude lepší, když podobné experimenty zavrhnete předem a soustředíte se na budování společných zájmů a hlavně společného okruhu přátel. Když mu totiž vaše kvality vysvětlí přátelé, pochopí, co ve vás má, a bude se vás držet jako klíště.

 

RYBY

Milenec z tohoto znamení je rozený romantik. Svých citů se nebojí a o tom, co ho k vám váže, dovede dlouho povídat. Bude pro vás mít jak romantická slůvka, tak romantická gesta. Pokud se třeba toužíte proběhnout deštivou nocí v rouše Evině, nebude se ničemu divit a vyběhne s vámi (samozřejmě na Adama). Chcete-li ho získat, nesmíte skrblit fyzickým dotykem. Ryby totiž milují hlazení, jemné škrábání a něžné polibky na kteroukoliv část těla. Jenom díky němu prožijete požitkářské chvíle, kdy se budete cítit jako v pohádkách Tisíce a jedné noci. Na snídaně v posteli nebo na šampaňské ve vaně je to opravdu ten nejlepší partner. Pokud se smíříte s tím, že se občas podívá poněkud více do skleničky a uvědomíte si, že musíte vzít všechny praktické záležitosti do vlastních rukou, bude vám s ním dobře.